Ziołowe leczenie przepukliny dysku

Przepuklina dysku, to z punktu widzenia medycyny nic innego jak przesunięcie się jądra miażdżystego krążka międzykręgowego poza przestrzeń międzykręgową. Jednocześnie dochodzi do ucisku na rdzeń kręgowy oraz/lub nerwy do niego dochodzące, co powoduje dość bolesne odczucia. Z reguły przepuklina dysku dotyczy odcinka lędźwiowego kręgosłupa, aczkolwiek może dotyczyć także całego. Czasami można spotkać się także z wypadnięciem dysku w odcinku szyjnym czy też piersiowym. Leczenie jest dość trudne do przeprowadzenia, bowiem trzeba wykonać odpowiednie prześwietlenia, przyjmować środki przeciwzapalne oraz przeprowadzać systematyczną fizjoterapię oraz kinezyterapię. Możliwe jest jednakże zastosowanie dodatkowo wspomagania ziołami, lub też całkowite zrezygnowanie ze środków farmakologicznych a zastąpienie ich ziołami. Zobaczmy wobec tego, jakiego rodzaju zioła będą w tym przypadku skuteczne, oraz jak rozpoznać, iż nasze dolegliwości to rzeczywiście objawy przepukliny dysku.

Objawy przepukliny kręgosłupa.

Jednym z najważniejszych objawów przepukliny dysku będzie dość silny i intensywny ból, przy czym trzeba pamiętać, iż będą to symptomy różne oraz ból o różnym natężeniu w zależności od odcinka kręgosłupa, którego dotyczy przepuklina.

  • Odcinek lędźwiowy: silny, utrudniający poruszanie się ból w krzyżu promieniujący czasem na nogi i biodra. W skrajnych przypadkach występuje mrowienie oraz utrata czucia w nogach.
  • Odcinek szyjny: początkowo lekki ból oraz sztywność szyi, utrudniające nieco swobodne ruszanie głową. Czasami pojawiają się zawroty głowy.
  • Odcinek piersiowy: bóle promieniujące do żeber bardzo wyraźnie odczuwalne przy kaszlu, śmiechu czy też kichaniu. Mogą także wystąpić bóle w okolicy serca i klatce piersiowej.

Leczenie przepukliny dysku.

Tak już o tym powiedzieliśmy w przypadku leczenia przepukliny dysku, niezbędne będzie przeprowadzenie wnikliwych i dokładnych badań celem określenia stopnia zaawansowania choroby, oraz zakresu czynności leczniczych. Przy czym z reguły będzie to kinezyterapia (gimnastyka lecznicza) oraz fizjoterapia. W przypadku często nawracającej przepukliny dysku, koniecznym może się okazać przeprowadzenie operacji. Dodatkowo, warto w trakcie leczenie stosować środki przeciwzapalne, które będą łagodzić ból i obrzęk powstający w miejscu nacisku dysku na rdzeń kręgowy i nerwy. Tutaj także bardzo często stosowne będą terapie ziołami przy przepuklinie dysku, które skutecznie zastępują leki farmakologiczne stosowane w celu zmniejszenia obrzęku i jego skutków.

Generalnie rzecz biorąc, leczenie jest dość długotrwałe, natomiast zastosowanie leków ziołowych w miejsce farmakologicznych będzie rozwiązaniem bardzo korzystnym dla naszego zdrowia, bowiem to właśnie zioła wykazują najbezpieczniejsze działanie przeciwzapalne. Nie wywołują one żadnych innych dolegliwości ubocznych, co może się zdarzyć w przypadku leczenia farmakologicznego. Aczkolwiek zawsze w takich przypadkach, a jest to przypadek bardzo poważny, każdą swoją decyzję odnośnie leczenia, należy konsultować z lekarzem, bowiem to on powinien ostatecznie decydować co do wyboru metody leczenia i jego przebiegu, aby mogło ono być w pełni skuteczne.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download