Wycieczka w górskie regiony Skandynawii.

Dla wszystkich pasjonatów dzikiej, górskiej przyrody i surowego klimatu, jednym z najlepszych rozwiązań wakacyjnych będzie wyjazd w góry Skandynawii. Z całą pewnością niegdzie indziej na naszym kontynencie nie zetkniemy się z taką samą surowością klimatu, i takimi samymi wspaniałymi widokami. Przemarsz trasami po lodowcach, oblodzenia, wspinaczka, czy też w końcu niezapomniany widok zorzy polarnej, to tylko najważniejsze, z licznych atrakcji wycieczek w góry Skandynawii. Warto więc przyjrzeć się jak tego typu wycieczka mogłaby wyglądać, aby w czasie najbliższego urlopu zdecydować się właśnie na taki wyjazd.

Typowa wycieczka w góry Skandynawii.

W zdecydowanej większości przypadków, będziemy tutaj mieć do czynienia z wyjazdami w ramach których, koniecznością będzie spędzenie dużej części czasu w autokarze, przez wzgląd na odległość między sobą, ciekawych turystycznie miejsc w Skandynawii. Co bardzo ważne, wyjazd na trekkingowe wycieczki w góry Skandynawii zapewnia nam możliwość dotarcia do miejsc, gdzie zwykłe wycieczki z reguły nie będą trafiać. Będziemy mogli więc podejść na najwyższy szczyt gór skandynawskich czyli na Galdhopiggen, jak również zdobyć szczyty Moysalen i Kebnekaise. Będziemy mogli tez liczyć na rejs promem z Bodo do Moskenes, co z cała pewnością jest o wiele lepszą atrakcją niż przejazd autokarem, bowiem pozwala nam na podziwianie wspaniałych fiordów u wybrzeży Skandynawii. Możemy także liczyć na wiele godzin wędrówki poprzez tundrę, a na sam koniec na możliwość skosztowania lokalnych, skandynawskich specjałów kuchennych, czyli przede wszystkim: potrawy mięsne z łosia, renifera, czy też wieloryba, dżem z maliny moroszki, czy też niezapomniane w smaku sosy z żurawiną. Generalnie w trakcie tego typu wyjazdu z całą pewnością na brak atrakcji i ciekawostek narzekać nie będziemy, a to najważniejsze, aby pobyt był zaliczany do jak najbardziej udanych.

Przygotowanie do wyjazdu.

Oczywiście decydując się na tego typu wyjazd, warto starannie się do niego przygotować, a to wymaga od nas pewnych nakładów finansowych. W pierwszej kolejności będziemy potrzebować dolną uprząż do wejścia na Galdhopiggen, aczkolwiek w wielu przypadkach może nam ją zapewnić przewodnik wycieczki. Trzeba także zaopatrzyć się w kijki, około 20-40l plecak na podręczny bagaż, dobre, wodoodporne buty, oraz najważniejsze, czyli odzież zabezpieczającą nas przed wiatrem, deszczem i słońcem. Do tego warto także zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, bowiem słońce odbijające się od pokrywy lodowej i śnieżnej stanowi poważne zagrożenie dla naszego wzroku. Do tego warto też zaopatrzyć się w typowe specyfiki odstraszające komary oraz łagodzące skutki ukąszeń, bowiem w niższych partiach tundry, jest to prawdziwą zmorą w sezonie letnim. Ostatecznie, każdy z uczestników powinien posiadać przy sobie wyposażoną apteczkę, aby w razie konieczności być w stanie samodzielnie założyć sobie opatrunek, aby czasem z powodu błahego skaleczenia nie musieć po kilku godzinach przerywać wyprawy życia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download