W jaki sposób dbać o ochronę danych osobowych w Internecie?

Wiele zagrożeń czyha w Internecie na zwykłych użytkowników, którzy przez chwilę nieuwagi mogą sprawić sobie poważne problemy. W Internecie funkcjonuje bardzo wiele portali społecznościowych, klienci bardzo często logują się do serwisów transakcyjnych banków, a także innych serwisów, w których podają swoje dane osobowe. Wiele osób uznaje, że podanie imienia i nazwiska to nic niezwykłego, jednak wpisując kolejne szczegóły, a więc np. datę i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania czy zdjęcie możemy narazić się na bardzo poważne konsekwencje, jeśli serwis, w którym dokonujemy rejestracji nie przywiązuje należytej uwagi do ochrony danych osobowych.

Czym grozi niewłaściwa ochrona danych osobowych?

Nasza aktywność w Internecie jest bardzo często rejestrowana, a na poszczególnych stronach zapisywany jest nasz adres IP. Bardzo wiele osób narażonych jest na przestępstwa internetowe, które związane są z podawaniem zbyt wielu szczegółów lub wpisywaniu danych na stronach, które nie są w żaden sposób zaufane. Może skutkować to w przyszłości uzyskaniem dostępu do konta bankowego klienta, które zostało źle zabezpieczone lub dane zostały wyłudzone dzięki podejrzanie wyglądającej wiadomości e-mail.

Jak unikać takich sytuacji?

Przede wszystkim powinniśmy podawać tylko podstawowe dane tj. imię i nazwisko, ewentualnie adres e-mail. Ustalając hasło do serwisu powinniśmy zróżnicować je w stosunku do tego, jakie ustawiliśmy do naszego serwisu transakcyjnego banku lub poczty elektronicznej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download