Regeneracja siłowników w pojazdach ciężarowych.

Każdy pojazd ciężarowy posiada na wyposażeniu pewną ilość urządzeń pracujących pod wpływem sprężonego powietrza. Będą to przede wszystkim wszelkiego rodzaju siłowniki oraz zaciski hamulcowe, których sprawna praca wpływać będzie nie tylko na wydajną pracę elementów pojazdu, ale także na bezpieczeństwo jego eksploatacji. W związku z powyższym też, zachodzi tutaj konieczność zadbania o swój pojazd oraz o jego elementy pneumatyczne, aby praca z jego wykorzystaniem była bezpieczna, efektywna i wygodna. Zobaczmy zatem, z jakimi zagrożeniami będziemy mieli tutaj do czynienia, oraz jak pozbywać się wszelkiego rodzaju usterek.

Zagrożenia związane z urządzeniami pneumatycznymi.

Przede wszystkim, podstawowym zagrożeniem będzie tutaj korozja, które może się pojawiać wskutek nieprawidłowej pracy osuszacza powietrza. Chodzi tutaj o sytuacje, kiedy osuszacz nie zapewnia obniżenia poziomu wilgotności sprężonego powietrza do około 20-21%, wobec czego nadmierne ilości wilgoci przedostają się wraz z powietrzem do siłowników oraz zacisków hamulcowych, powodując pojawianie się korozji oraz nieprawidłową pracę tychże elementów. Dlatego też, w pierwszej kolejności, należy zwrócić szczególną uwagę na pracę osuszacza, którego działanie odgrywać będzie tutaj niezwykle istotną rolę, a dopiero potem szukać kolejnych, ewentualnych uszkodzeń pozostałych elementów.

Uszkodzenia siłowników

Niestety, bardzo często dochodzić będzie do sytuacji, iż wskutek długotrwałej, nieprawidłowej pracy osuszacza powietrza, dojdzie do poważniejszych uszkodzeń siłowników, a to z kolei będzie wymagać poważniejszej interwencji. Tutaj oczywiście z reguły możliwa będzie regeneracja siłowników samochodowych, aczkolwiek w przypadku poważniejszych uszkodzeń, może się okazać, iż koniecznością jest wymiana siłownika na nowy.

Musimy tutaj także pamiętać, iż pozostawienie niesprawnego siłownika niesie za sobą poważne zagrożenia, bowiem w czasie podnoszenia wywrotki może dojść do jego złamania, co stanowi zagrożenia dla przebywających w pobliżu osób, w tym przede wszystkim dla operatora. Dlatego też, nie możemy dopuścić do takich sytuacji, aby siłowniki w pojazdach ciężarowych były, pod jakimkolwiek względem niesprawne.

Gdzie naprawiać siłowniki?

Oczywiście niezwykle ważne jest tutaj także znalezienie odpowiedniego warsztatu, na którym można będzie naprawić siłowniki, bowiem do tej czynności wymagany jest odpowiedni sprzęt, wiedza i doświadczenie, jeśli ma być wykonana poprawnie. Warto tutaj zajrzeć na przykład na stronę pneumotest.com.pl, gdzie znajdziemy podstawowe informacje z zakresu regeneracji siłowników, oraz osuszaczy i zacisków, oraz będziemy mogli od razu zlecić regenerację naszych, i mieć pewność, że będzie to praca przeprowadzona bardzo starannie i bezpiecznie, co w tym przypadku jest dla nas kwestią o największym poziomie istotności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download