Profesjonalna kabina lakiernicza i jej eksploatacja.

Zastosowanie kabin lakierniczych to bardzo rozsądne rozwiązanie dla przemysłu lakierniczego, pozwalające osiągnąć o wiele lepsze efekty jakościowe w procesie lakierniczym, wobec czego też w większości przypadków, przedsiębiorcy działający w tej branży, decydują się na tego typu inwestycje. Pozwala to na ograniczenie zanieczyszczeń przedostających się do strefy roboczej w procesie lakierniczym, a to z kolei będzie wpływać na lepszą jakość warstw lakieru, ich estetykę i wytrzymałość. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób podejść do inwestycji w kabiny lakiernicze, oraz w jakich przypadkach będzie to inwestycja rozsądna, gdyż jak się okazuje, nie zawsze jest to rozwiązaniem koniecznym i przydatnym.

Kiedy inwestujemy w kabiny lakiernicze?

Jak już wspomnieliśmy, nie zawsze będzie trzeba wykładać pieniądze na kabinę lakierniczą, bowiem jest to urządzenie skutecznie w specyficznych przypadkach. Przede wszystkim sprawdza się w przypadku lakiernictwa samochodowego, bowiem sama kabina to specjalne, dodatkowe pomieszczenie wewnątrz hali przemysłowej, o rozmiarach dostosowanych maksymalnie do pojazdu samochodowego, osobowego. Pozwala nam to na wprowadzenie pojazdu przygotowanego do lakierowania do wnętrza kabiny, w którym panują o wiele lepsze warunki do lakierowania. Specjalne systemy filtracji powietrza, zapewniają nam, iż w przestrzeń roboczą nie będą przedostawać się, żadne zanieczyszczenia, a co najważniejsze, mgiełka lakiernicza, powstająca w procesie lakierniczym, będzie na bieżąco usuwana, dzięki czemu widoczność w polu roboczym będzie utrzymywana na odpowiednio wysokim poziomie. Oczywiście nie zwalnia to nikogo z obowiązku zastosowania odpowiedniej filtracji na zewnątrz, gdzie będą wykorzystywane przede wszystkim filtry ścienne, sufitowe oraz podłogowe, jak również system filtracji powietrza wprowadzanego do wnętrza pomieszczeń, oraz powietrza odprowadzanego. Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, iż dobrej jakości filtr sufitowy dla lakiernictwa będzie skutecznie odbierać lotne zanieczyszczenia, dzięki czemu system nawiewno wywiewny w kabinie lakierniczej będzie miał o wiele mniej roboty.

Eksploatacja kabiny lakierniczej.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia prawidłowej eksploatacji kabiny lakierniczej, która także wymaga bieżącej obsługi. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, iż każdy filtr do kabiny lakierniczej będzie także wymagać okresowej wymiany na nowy, aby filtracja powietrza i przechwytywanie zanieczyszczeń w obydwu kierunkach było jak najbardziej skuteczne. W związku z powyższym, można przyjąć założenie, iż eksploatacja kabiny lakierniczej pociąga za sobą swego rodzaju koszty, niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków są to koszty jak najbardziej adekwatne do poziomu zysków z tego tytułu płynących. Inwestycja powinna zwrócić się w ciągu kilku pierwszy lat eksploatacji, a co za tym idzie, wartym podkreślenia jest fakt, iż tego typu inwestycje są jak najbardziej rozsądne i w pełni uzasadnione ekonomicznie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download