Granitowy blat kuchenny

Blat kuchenny, to w każdej kuchni niesamowicie istotny szczegół, który będzie wpływać nie tylko na estetykę wykończenia pomieszczenia kuchennego, ale także na naszą wygodę i komfort, czy też dobre samopoczucie osób wykonujących wszelkiego rodzaju prace kuchenne. Dlatego też, warto tutaj poszukać rozwiązań niecodziennych, nawet jeśli będą one nieco bardziej kosztowne, bowiem dzięki temu nasza kuchnia zyska na estetyce, zaś my sami, o wiele bardziej chętnie będziemy w niej przebywać. Możemy tutaj zastosować na przykład kuchenny blat granitowy, który swoim urokiem i estetyką zapewni nam podniesienie ogólnego wyrazu estetycznego pomieszczenia, natomiast jego trwałość i odporność na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania sztućcami, czy też stuknięcia naczyniami, jest o wiele wyższa niż w przypadku tradycyjnego blatu z płyt wiórowych, czy też z MDF. Zobaczmy zatem jak można wejść w posiadanie takiego niesamowitego blatu kuchennego, aby zapewnić sobie odpowiednio wysoki poziom estetyki oraz wysoką wytrzymałość blatu kuchennego.

Kupujemy granitowy blat kuchenny

Aby kupić tego typu blat granitowy do swojej kuchni mamy w zasadzie dwie opcje do wyboru. Pierwszą z nich jest zakup blatu z naturalnego kamienia. W tym przypadku trzeb złożyć zlecenie w zakładzie kamieniarskim, po czym ktoś z zakładu przyjeżdża do nas dokonać pomiaru. Następnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni blat kamienny zostanie wykonany, przetransportowany do nas, i poprawnie zamontowany. Trzeba jednak pamiętać aby ustalić bardzo starannie wszystkie szczegóły oraz rozplanować miejsca gdzie będą się znajdywać takie elementy jak na przykład zlewozmywak (który swoja drogą także może być wykonany z granitu), oraz piec kuchenny, aby pracownicy zakładu kamieniarskiego mogli starannie przygotować wszystkie otwory wewnątrz blatu. Drugą opcją jest zakup blatu kuchennego wykonanego z polimerobetonu, czyli z żywicy poliestrowej z dodatkiem kruszywa kamiennego, tutaj jednak także musimy złożyć odpowiednie zamówienie, aby po wyprodukowaniu blatu możliwe było precyzyjne przygotowanie wszystkich otworów w blacie kuchennym. Każda z tych opcji jest jednakowo praktycznie estetyczna, aczkolwiek trzeba przyznać iż wprawne oko od razu odróżni naturalny kamień, a przy tym jest on nieco droższy no i oczywiście znacznie bardziej podnosi prestiż całego domu.

Co jeszcze warto wiedzieć o blatach granitowych?

Montaż blatu granitowego musi być przeprowadzony niesamowicie wręcz starannie, najlepiej przy wyspecjalizowanych pracowników, przy czym zaraz po montażu, jeszcze przed użyciem pracownicy powinni wykonać czynności konserwujące polegające na zabezpieczeniu powierzchni blatu specjalnym roztworem, którego zadaniem będzie wniknięcie wgląd powierzchni blatu, w jego pory, celem uniemożliwienia dostania się tam zabrudzeniom, które niechybnie wpłynęłyby bardzo negatywnie na efekt estetyczny. Możemy tutaj więc powiedzieć iż blaty granitowe stanowią doskonałe rozwiązanie pod względem estetyki wykończenia wnętrz, niemniej jednak warto tutaj pamiętać iż jest to stosunkowo kosztowna sprawa, a co za tym Idzie nie każdego z nas będzie na takie rozwiązanie stać. Jednakże jeśli tylko dysponujemy nieco większą gotówką warto zainwestować w tego typu blat, aby zapewnić sobie trwały i niesamowicie estetyczne, granitowy blat kuchenny.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download