Filtracja powietrza w zakładach przemysłowych

Jednym z bardziej istotnych zagadnień, jeśli chodzi o przygotowanie obiektów produkcyjnych w wielu branżach jest odpowiednia ich wentylacja, wraz z wyłapywaniem wszystkich zanieczyszczeń, aby na zewnętrz nie dostawały się przede wszystkim chemiczne zabrudzenia. Jest to bardzo wyraźnie przydatne w przypadku warsztatów lakierniczych, w zakładach produkcyjnych meblarskich, okiennych, czy też przy produkcji części maszyn. Generalnie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zabrudzeniami lotnymi, należy je najpierw skutecznie wyłapać, zanim będziemy mogli powietrze odprowadzić na zewnątrz, co będzie wymogiem czysto ekologicznym oraz wymogiem bezpieczeństwa. Zobaczmy zatem jak zastosować odpowiednie maty filtracyjne PaintStop, których zadaniem jest właśnie wyłapywanie takich lotnych zabrudzeń powietrza.

Wykorzystanie filtrów PaintStop.

Podstawowym działaniem filtrów PaintStop, jest wiązanie wszystkich zanieczyszczeń lotnych, pochodzenia malarskiego. Chodzi tutaj przede wszystkim o mgiełkę z pistoletów malarskich, wykorzystywaną do malowania. Doświadczeni w branży bardzo dobrze wiedzą iż po przeprowadzeniu lakierowania w pomieszczeniu lakierni przez długi jeszcze czas będzie się unosić mgiełka lakiernicza. Usuwanie jej na zewnątrz wraz z powietrzem, jest bardzo niepożądane, toteż przy wszystkich wywietrznikach należy zastosować odpowiednie maty filtracyjne oraz filtry kieszeniowe, których zadaniem będzie wychwytywanie wszystkich zanieczyszczeń. Oczywiście tak samo należy zadbać o powietrze wprowadzane do wewnątrz, aby wolne było od wszelkich zanieczyszczeń, toteż filtry trzeba będzie zastosować na wszystkich otworach wentylacyjnych. Dodatkowo warto zadbać także o to, aby podłogi i sufity nie wchłaniały lotnej mgiełki lakierniczej, a w tym celu powinniśmy zastosować odpowiednie maty filtracyjne.

Zalety filtra PaintStop.

Jeśli chodzi o sam filtr PaintStop to jest to specjalnie opracowana konstrukcja maty filtracyjnej, której zadaniem jest wyłapywanie mgiełki lakierniczej z przepływającego przez filtr powietrza. Mgiełka jest tutaj wiązana i nieprzepuszczalna dalej, co zapewnia skuteczne i sprawne oczyszczanie powietrza przed jego usunięciem z pomieszczenia lakierni. Filtr ten charakteryzuje się także tym, iż jest dwukolorowy, przy czym zanieczyszczone powietrze znajduje się zawsze po zielonej stronie filtra, co ułatwia nam poprawne montowanie mat filtracyjnych w filtrach i na wlotach kanałów wentylacyjnych. Jest to bardzo starannie wykonana mata, o niskiej ściśliwości i nadmiernym uwarstwieniu włókna szklanego, co zapobiega ponownemu sprężaniu oraz zwiększa poziom separacji zanieczyszczeń. Jednym słowem w przypadku warsztatów lakierniczych jest to idealny sposób na filtracje zanieczyszczonego mgiełka lakiernicza powietrza.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download