Chcę zostać modelką!

Bardzo często małe dziewczynki mówią, że chcą w przyszłości zostać modelkami. Niektóre twierdzą, że chcą być księżniczkami mieszkającymi na zamku, inne chcą zostać piosenkarkami, ale te dziewczynki marzące o modelingu pod najmłodszych lat ubierają się w szpilki swoich mam, malują w ukryciu paznokcie i bawią się w chodzenie po wybiegu. Bardzo często takie marzenia nie są tylko i wyłącznie tymczasową zachcianką. Często takie marzenia zostają w głowach małych dziewczynek do momentu, aż nie osiągną one wieku, w którym naprawdę będą mogły próbować swoich sił w modelingu. I tutaj mogą zacząć się schody, bowiem modeling to branża bardzo okrutna, która rządzi się swoimi prawami, a te mogą młode dziewczęta niejednokrotnie przerastać. Dlatego do modelingu warto podejść z głową, a przede wszystkim warto zacząć w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie tę przygodę, która z czasem może przerodzić się w coś poważniejszego. A więc, od czego w ogóle zacząć całą tę zabawę?

Agencja modelek

Warto na sam początek zrobić sobie kilka bardziej profesjonalnych zdjęć, by móc się nimi pochwalić w agencjach. Niektóre agencje same robią młodym dziewczynom takie zdjęcia, ale jednak wygląda to o wiele bardziej profesjonalne, jeśli nastolatka sama z takimi zdjęciami się pojawi. Nie warto jednak od razu wypływać na głęboką wodę mówiąc językiem kolokwialnym. Do celu należy dochodzić stopniowo. Warto na przykład na początek brać udział w akcjach promocyjnych jako hostessa. To bowiem idealna okazja do tego, by się pokazać, by się zaprezentować, tym bardziej, ze jeden udział w jednej akcji promocyjnej wcale nie wyklucza udziału w zupełnie innej. Można więc jako hostessa sprawdzać się kilkanaście razy, a może to właśnie tam ktoś taką młodą osobę zauważy? Praca dla hostessy to często właśnie prezentacja swojej osoby ? chodzi tu o uśmiech, o ładną aparycję, o zapraszanie przechodniów do poczęstowania się tym, co dostępne jest na degustacji albo do wzięcia ulotki. Takie początki są najlepsze, bo nie wypływa się na wspomnianą głęboką wodę od razu, a stopniowo można oswajać się z modelingiem i z tym, jak w ogóle świat mody wygląda.

Czy praca dla hostessy to to samo, co praca dla modelki?

Z całą pewnością hostessa ma inne zadania i inne obowiązki, niż modelka, ale można powiedzieć, że hostessa to jakby młodsza siostra modelki. Praca dla hostessy to nie chodzenie po wybiegach, nie prezentowanie ubrań, ale raczej promowanie określonych produktów lub właśnie rozdawanie ulotek. Niemniej jednak takie właśnie początki są najlepsze, bo bez wypływania na ocean można dryfować spokojnie po jeziorze i zobaczyć, czy w ogóle nadajemy się do modelingu. Niektórym dziewczynom tylko tak się wydaje, a po pewnym czasie dochodzą one jednak do wniosku, że to nie to i że wolą robić w życiu coś zupełnie innego. Warto więc sprawdzić się jako hostessa chociaż kilka razy i dopiero później ubiegać się o zatrudnienie w agencji modelek. W ten sposób można zdobyć większą pewność siebie i większe przekonanie, że chce się robić właśnie to, co robią modelki.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download